Kreslenie na tému profesie matiek prípravnej skupiny. Plán priamo vzdelávacích aktivít s deťmi prípravnej skupiny Tema: „Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité“ plán hodiny kreslenia (prípravná skupina

Organizovanie času

Deti spolu s učiteľom stoja v kruhu.

Vymyslel niekto jednoducho a múdro

Pozdravte pri strenutí:

Buna dimineata!

Buna dimineata! - slnko a vtáky.

Buna dimineata! - usmievave tváre.

Nech sa každý stane láskavým, dôverčivým,

A dobré ráno trvá až do večera.

Chlapci, dnes sa k nám prišli hostia pozrieť na našu prácu. Zaželajte im dobré ráno.

Čítanie básne „Čím sa chcete stať, copii?“.

Chlapci, včera večer som si doma prezeral knihy pre deti a videl som zaujímavú báseň „Čím sa chcete stať, ste deti?“. Naozaj som vám to chcel prečítať. Počúvaj prosím.

Ce vrei să spui, copii?

Odpovedzte nám rýchlo!

Chcem byť vodičom.

Noste rôzne bremená.

Snívam o balete.

Radšej ho na svete nemať.

Chcem byť skvelým lekárom.

Každého budem liečiť liekmi.

Veľmi chutne, ako cukríky.

Jedol to - neexistujú žiadne choroby!

Vo farbách nemám čaj.

Snívam o tom, že sa stanem umelcom.

Objednajte mi portrét.

Urobim to, nepochybne!

Ste so mnou, priatelia, nehádajte sa,

Chcem byť číslo jedna v športe.

Streliť puk je pre mňa maličkosť,

Hram za Spartak!

Chcem sa stať klaviristom.

Úžasny umelec.

Hudba ma sprevádza od copilărie

Milujem ju z celeho srdca.

Snívam stať sa

Vychovávateľ detí.

Spievajte, chodte, hrajte sa s nimi.

Oslavte narodeniny.

- Chlapci, o čom je podľa vás táto báseň?

Ce povolanie? Profesia je afaceri, ktorý človek robí každý deň. Prospieva všetkým ľuďom.Výber povolania je náročný a zodpovedný krok. Ak má človek rád svoju profesiu, môže dosiahnuť veľký úspech vo svojej práci. Profesií je veľa a všetky sú iné a potrebné a každé treba špeciálne vyučiť.

Kolotočová hra (s loptou)

A teraz navrhujem hrať hru "Hádaj cine?"

Má vlasy (cine?) ...kaderník.
Váži, rozbíja šek ... predajca.
Pripravuje jedlo...vari.
Zametanie dvora... školník.
Robí očkovanie... zdravotná sestra.
Píše obrázky...umelec.
Učí deti v škole... učiteľ.
Lieči chorých ľudí... lekár.
Stavia domy ... staviteľ.
Lieči zvieratá...veterinárny lekár.
Pestuje stromy... záhradník.
Píše knihy... spisovateľ.
Doručovanie novín... poštár.
Šitie odevov... krajčírka, krajčírka.
Lietanie vo vesmíre... astronaut.
Opravy čižiem... obuvník.
Riadi auto... vodič, vodič.
Spieva piene... spevák.
Ovláda lietadlo... pilot.
Riadi vlak... rušňovodič.

Hra „Skúste uhádnuť povolanie”

Chlapci, na svojich stoloch máte obrázky zobrazujúce rôzne predmety práce potrebné na to, aby ľudia pracovali v určitej profesii, skúste uhádnuť povolanie.

Telesná výchova "Profesie"

Kuchar varí kašu.

Krajčírka šije plášť.

Lekár lieči Mashu.

Kováč kuje oceľ.
Drevorubači sekajú.
Stavať maestruov.
Čo sa bude robiť
Copii Naše?

Praktická praca.

Na zemi je veľa profesií

A každý je dôležitý.

Rozhodni sa, priateľ môj, kým budeš.

Veď život máme len jeden.

Chlapci, premýšľali ste niekedy nad tým, čím by ste sa chceli stať?

Ce vrei să spui prin priťahuje na tomto povolaní?

Dnes budete kresliť, čím chcete byť, keď vyrastiete.

Premýšľajte o tom, čo ako budete na svojom hárku zobrazovať, aby sme pri pohľade na vašu kresbu uhádli, aké povolanie ste si vybrali. Rozhodnite sa, ako najlepšie usporiadať list papiera. (Pripomínam spôsoby kreslenia jednoduchou ceruzkou, maľovanie cez kresbu farebnými ceruzkami. O tom, čo sa dá zobraziť, hovorím individuálne).

Zhrnutie lekcie.

Aké úžasné obrázky si nakreslil.

Zozbierajme ich do jedného veľkého albumu, ktorý nazveme „Kým chcem byť“ (Učiteľ robí album)

Reflexia

Ce zici de sme dnes robili?

Čo sa vám na lekcii páčilo?

Sinopsa integrovanej vyučovacej hodiny v skupine príprava na školu. Tema GCD: "Každá profesia je potrebná, každá profesia je dôležitá!"

CIEĽ: rozšíriť chápanie detí o práci ľudí v rôznych profesiách. ÚLOHY:

Navody: precvičiť copii v Schopnosti určovať názvy povolaní podľa náradia; v Schopnosti dokončiť vety pomocou slov a fráz súvisiacich s určitou profesiou osoby; rozšíriť aktivovať slovník na tému "Profesie"; vedieť sa rytmicky pohybovať podľa hudby.

vyvija sa:

rozvíjať zvedavosť, všeobecné a jemné motorické zručnosti; rozvíjať priestorové reprezentácie u detí: vľavo, vpravo, acolo a späť.

Vzdelávacie: pestovať záujem a úctu k pracujúcim ľuďom, ich činnosti a ich výsledkom.

Vybavenie: magnetická tabuľa, obrázky znázorňujúce ľudí rôznych profesií, ich nástroje, volanty na hru, hárky papiera s úlohami, farby, štetce, poháre na vodu, IKT (diapozitívy na hry).

Activitate: komunikatívne, hravé, motorické.

Prípravne prace: rozhovory „Povolanie našich matiek a otcov“, čítanie V. Majakovského „Who má byť?“, E. Permyak „Práca matky“, hry, hádanky.

Metoda o tehnologie: rozhovor, výtvarné slovo, aktivizácia samostatného myslenia detí, herné cvičenia, vizualizácia, využitie IKT.

Priebeh lekcie:

1. Úvodná časť.

Chlapi, ráno vás rodičia priviedli do škôlky, ale kam ste išli? Pracovať. Vieš kde pracujú tvoji rodičia? Ako sa volajú ich profesie? Pracujem v materskej škole a moje povolanie je učiteľka. Prezraďte nám, kde pracujú vaši otcovia a mamy, aké majú povolania? (Odpovede detí). Keď vyrastiete, budete si musieť vybrať povolanie pre seba. Dnes si povieme niečo o niektorých profesiách.

  1. Hlavná časť.
  • Hra „Povedz mi slovo”

Bliká mi semafor, zvíťazí zákerný oheň
Vie, že ja... Ten, ktoreho meno je...
(Šofér.) (hasič)

Pred prácou je poľovníkom, nábytkom, chlebom a uhorkami
Každodenne s hoblíkom ... Predávajú nás ...
(Tesar.) (Predajcovia)

Nevyrieši choré problem, presne pozná copii:
Ošetrí všetkých chorých ... kŕmia sa chutne ...
(Doctor.) (kucharky)

Natiahnute plátno, farby, statív - včera som to dal
Maľuje obraz z prírody ... Päť injekcií ...
(Maliar) (Buna, surioara.)

Chodí po okolí s ťažkou taškou, Každý obyvateľ v dome pozná

Vkladá nám listy do krabice ... Tento dom bol postavený ...
(Postar) (Staviteľ.)

  • Hra „Hádaj, aké je povolanie človeka“

Prilba, hadica, voda - ... (hasič);

Volant, kolesá, cesta - ... (vodič);

Loď, vesta, mai mult - ... (námorník);

Sekera, píla, klince - ... (tesár);

Obloha, lietadlo, letisko - ... (pilot).

  • Hra „Mysli, hádaj, nájdi“- Hádanky o nástrojoch. Treba uhádnuť a pomenovať povolanie, care să k práci potrebuje. ( Obrázky pre povolania na magnetickej tabuli)

A teraz vám, chlapci, dám hádanky. Uhádnuté slovo bude znamenať predmet, ktorý sa používa v určitom povolaní, po uhádnutí hádanky mi poviete, v akom povolaní sa tento predmet používa.

Remeselníčka kráča

Na hodváb a chintz.

Aký malý je jej krok!

Volá sa to steh.

Nikdy nebude súhlasiť

Zbytočne klame.

Who pozna maestru

Usilovny... (ihla) - krajčírka (krajčírka)

Tu je nádherné okno -

Mačka v nej uvidí mačku,

Pozrel sa z okna Barbos -

Je tam pes, ktorý vrtí chvostom.

Pozrel som sa – a v tej chvíli

V okne sa objavil muž.

Všetko rozmazane atramentom

Opuchnutý nos, čierne oči...

Porozmýšľaj trochu

Ce zici de je toto okno? (zrkadlo) - Kadernik

Ak je dobre naostrený,

Reže všetko veľmi ľahko:

Chlieb, zemiaky, repa, mäso,

Ryby, jablká a maslo (nôž) - bucătar

Veľmi rád copii

Studený obal.

Chlad, iarnă

Dovoľ mi ťa raz olízať (zmrzlina) - Predavač

Do autobusu priniesli zemeguľu!

Ukázalo sa, že je to... (glob) - Učiteľ

Uverím s dlhým krkom,

Zoberiem ťažký náklad,

Kde si objednajú, dám

Slúžim mužovi. (žeriav) -

Staviteľ

Aby cesta bola pre vás

Stal sa bezpečnym

Deň a noc horia ohne -

Zelená, žltá, červená (semafor) - Policait

Existujú sladke

Existujú horke

Ale potom je to veľmi potrebné,

Keď bolí hlava (tabletky) - Doctor

  • IKT "Čo je nadbytočné?"
  • Určite na snímkach extra nástroj pre profesie policajt, ​​​​​​lekár, hasič, učiteľ, umelec,
  • A teraz poďme snívať a vyskúšať și rolu dospelých profesií.

1) Pekar

Vstaneme, keď budeš spať

A preosjte múku na site,

Dame rozohriať rúru,

Ráno piecť chlieb.

Prstová gymnastika "Chlieb" - 2 krát

Do cesta sa zamiesila múka (stlačte a uvoľnite päste)

A z cesta sme slepili: (tlieskať rukami, plesnivieť)

Koláče a buchty, efektné tvarohové koláče (striedavo uvoľnite prsty oboch rúk, počnúc malíčkom)

Buchty a kalachi -

Všetko dáme piecť do rúry. (otvorené obe dlane)

Veľmi chutne! (hladkanie bruška)

2) Sofér

Kto zručne riadi auto -

Nie je to predsa prvý rok za volantom, však?

Mierne šuchotanie tesných pneumatík,

Cine știe ce să facă?

Dar robí vodič? Ce potrebuje k práci? Dar mal vodič vedieť?

Dynamická pauza „Jazdci v tréningu“

Predtým, ako sa na vodiča spoľahne, že prevezie ľudí alebo tovar, musí sa veľa naučiť. Naučte sa pravidlá cestnej premávky, naučte sa riadiť auto. Teraz sa ideme hrať na autoškolu. Predstavte si, že šoférujete auto, pozorne počúvajte úlohy a dokončite ich:

Poďme ďalej. Odbočujeme doľava. Zastavujeme. Poďme späť. Odbočujeme doprava. Zastavujeme. Vraciame sa do garáží – na naše miesta.

3) Umelec

Mám ceruzku, viacfarebný kvaš,

akvarel, paleta, štetec

o listă de arbusti de hârtie,

A tiež stojan na statív,

pretože ja .... (umelec)

Kreslenie "Portret Nakreslite"

4) Maliar

Nie je umelec, ale maliar

Nepretržite vonia

Podľa obrázkov nie je pán

Je maestru stien!

Dar robí maliar? Čo potrebuje maliar k práci?

Tanečno-rytmická kompozícia "Malyary" (pieseň "Malyary")

5) Doctor

Nebojte sa pediatra

Neboj sa, upokoj sa

A samozrejme neplač

Je to len dieťa... (lekár)

Aby sme boli zdraví – pomôže nám masáž.

Akupresura

Trieť krídla nosa - jeden, dva, tri

A utrite si to pod nosom - raz, dva, tri.

Obočie je potrebné česať - jeden, dva, tri, štyri, päť;

Teraz si utri pot z čela - raz, dva.

Zaveste si náušnice na uši, ak nejaké máte.

Upevnite si vlasy sponkou - raz, dva, tri.

Nájdite gombík na zadnej strane a zapnite ho

Korálky treba vyskúšať, vyskúšať a nasadiť.

A tu zavesíme brošňu, viacfarebnú hniezdnu bábiku,

A tu sú náramky, krásne manžety.

Dievčatá a chlapci, pripravte si prsty.

Urobili tak dobrú prácu a krásne sa obliekli!

Zostáva potierať nohy a neochorieme!

  • Herné cvičenie „Ak..“

Myslíte si, že všetky profesie sú dôležité?

A keby neexistovali lekári, potom...

Keby nebolo kuchárov, deci...

Keby nebolo vodičov...

Ak de neexistovali stavitelia, potom...

Keby nebolo učiteľov...

  1. Záverečná časť.

"profesie"

Je veľa ušľachtilých povolaní,

A užitočné a príjemné,

Kuchar, lekár, maliar, učiteľ,

Predajca, baník, staviteľ...

Nemenujem všetkých naraz.

Odporúčam pokračovať.

  • Aukcia profesií

(pamätajte na povolania, ktoré deti poznajú)

ALE herec, mecanic auto,

B balerína, bankárka, účtovníčka, knihovníčka

LA pedagóg, vodič, lekár, vojak

D dojička, conducător, školník

O.D. zvárač, zámočník, inštalatér, sochár

M hudobník, zdravotná sestra, módny návrhár, maliar

T traktorista, tkáč

P kuchár, kaderník, pekár, poštár, predavač, hasič, krajčír, spevák, policajt

W krajčírka, baník, štukatér

Dnes sme si spomenuli na mnohé povolania, ale čím snívate, že budete, keď vyrastiete?

  • Detské príbehy.

Napríklad chcem byť ...., budem ....

Myslím, že vyrastieš

A nájdete niečo, čo sa vám páči!

Nizamova Leysan Madekhatovna,

vychovávateľka

MBDOU DS KV "žeriav"

Novy Urengoy

Integrácia vzdelávacích oblastí:

"vedomosti"

"comunică"

"Citanie beletrie"

"zdravie"

"socializare"

Activitate:

Komunikativne

Motor

Vnimanie fikcie

Material a výbava: Námetové a zápletkové obrázky, obálky s rozdelenými obrázkami zobrazujúcimi ľudí s rôznymi profesiami, magnetická tabuľa, prezentácia "Profesie", karty s obrázkami ľudí s rôznymi rôznymi profesiami, rôznymi sôvrách.

Programul úlohy:

Vzdelávacie

Objasniť, rozšíriť aktivovať slovnú zásobu na danú tému.

Precvičte si písanie popisných príbehov

Upevniť poznanie detí, že ľuďom v práci pomáhajú rôzne veci – nástroje.

Vzdelávacie

Naďalej orientovať deti v oblastiach ľudskej činnosti (veda, umenie, výroba a služby, poľnohospodárstvo), ich význame pre život dieťaťa, jeho rodiny, materskej školy a celej spoločnos

Rozvíjať Schopnosť počúvať a počuť otázku; Schopnosť zovšeobecňovať; logické myslenie; záujem detí o proces spoločných aktivit; vizuálna pozornosť a vnímanie.

Vzdelávacie

Kultivovať záujem o triedy, formovať zručnosti spolupráce, vzájomné porozumenie.

Vzbudiť v deťoch záujem a úctu k ľuďom pracujúcim v materskej škole

Activitatea Priebeh:

LA.: Ahojte chalani! Som veľmi rád, že ťa vidím. A dnes tu máme hosťa. Uhádnite hádanku a zistite, care să je.

Ten je, samozrejme, najdôležitejší
Roztopašný nezbedník je vtipný.
Má na sebe veľký modrý klobúk
Nemotorný și zmätený. (Neviem)

copii: Neviem

LA.: správne.

Vstúpi Nu știu să fac hudby, v rukách hrudníka strednej veľkosti.

Neviem: Dobrý deň! (utiera si čelo rukávom) Unavený som našiel túto hruď na mesiaci. Otvoril a pozrel sa na obsah. A tam nejaké obálky ničomu nerozumeli?! Myslel som, že som našiel poklady. Rozhodol som sa vám to priniesť. Môžeš pomôcť?

LA.: Nu, viete pomôcť?

Copii: áno, áno!!!

Nu știu vytiahne prvú obálku a podá ju učiteľovi.

LA.:„Hádaj hádanky”

LA.: chlapci na to musíme ísť na obrazovku. Prečítam vám hádanku, ak odpoviete správne, na obrazovke sa objaví obrázok.

Interaktívna prezentácia. stiahnuť professions.pptx (275,26 kB)

Zobrazuje sa prezentácia „Profesie v hádankách“

Neviem: Výborne chlapci!

LA.: A poďme sa hrať.

Copii a neviem: Súhlasíme.

Mobilná hra "Cine potrebuje túto položku?"
(na koberci je ukazovátko, prútik, kniha, naberačka, volant, husle, kefa, vederko, metla, stetoskop)
Deti sa pri hudbe pohybujú v kruhu. Hudba sa zastaví - deti vezmú predmety a povvedia, kto potrebuje tento predmet.

Neviem: Mám ďalšiu obálku. (dá učiteľovi)

LA.: Hra "Zbierajte obrázok"

Pre túto hru musíte stáť vo dvojiciach. Neviem a ja rozdelíme rozdelené obrázky do každého páru a vy sa ich pokúsite pozbierať.

Zhrnutie lekcie v prípravnej skupine „Všetka práca je dobrá“

Softverový obsah. Zovšeobecňovať a systematizovať predstavy detí o povolaniach; vzbudiť záujem o rôzne profesie, ukázať dôležitosť práce predstaviteľov akejkoľvek profesie pre život ľudí, viesť k uvedomeniu si potreby serióznej prípravy na zvládnutie akejľuľutie ľudíľuľutie - profesionálom, pocit hrdosti na pracujúcich ľudí .

Material. List od Dunna, fotografie zobrazujúce predstaviteľov rôznych profesií.

Prípravne práce. Informatívne rozhovory „Chlieb je hlavou všetkého“, „Ako je dobre v našej záhrade“, „Who postavil nový dom?“, „Kým by ste sa chceli stať?“, „Povolanie mojich rodičov“, „Profesia budúcnos, básničičnieť”. hádaniek o povolaniach. Vymýšľanie hádaniek o povolaniach. Čítanie básne V. Majakovského „Who má byť?“. Kreslenie na tému „Moje budúce povolanie”.

Pokrok v lekcii

Vychovávateľ. Chlapci, dnes som dostal list od Dunna. (Ukazuje list.) V ňom vás Dunno žiada, aby ste mu pomohli: „Drahí chlapci! Neviem sa rozhodnúť, čím chcem byť, keď vyrastiem. Prosím, povedzte mi najlepšie povolanie. Tvoj neviem."

Vychovávateľ. Nu, pomôžme nu știu vybrať și najlepšie povolanie? Pozývam Vás na výstavu fotografií "Profesie". Pripomeňme si, čo sú povolania. (Copiii určujú názvy povolaní z fotografií.)

Vychovávateľ. Ce zici de un profesie poznáte? (Odpovede detí.) Vymenovali ste veľa povolaní. Sú nejaké povolania, o ktorých ste možno ani nepočuli. Zamyslite sa a povedzte, čo robí človek, ktorý pracuje ako pastier sobov? Zmeelovo? Včelár? Konštrukter? Navrhovateľ? Žeriavnik? Ochranka? atď. (Odpovede detí.) Správne! Nie je ťažké uhádnuť, pretože už samotné slovo má náznak a je ľahké uhádnuť, čo človek robí. Existujú však povolania, ktoré potrebujete vedieť, ale podľa názvu sa nedá odhadnúť, čo človek robí. Skúste pomenovať takéto povolania. (Odpovede detí.) Čo myslíte, akú prácu robí dizajnér? Právnik? administrator? Predak? (Odpovede detí.)

Hra „Koho domácnosť je väčšia“

Cieľ. Naučte deti rozlišovať medzi farmou a domácnosťou; upevniť vedomosti o profesii farmára.

Material. Dva obrazy 20x30 cm zobrazujúce farmu a domácnosť. Objektové obrázky s atribútmi farmy a domácnosti.

Priebeh hry

Deti sú rozdelené do dvoch tímov: majitelia farmy a majitelia domácnosti, pred nimi sú veľké obrázky.

Na stoloch sú rozložené obrázky predmetov pre poľnohospodárstvo a domácnosti. Majitelia fariem zbierajú obrázky špecifické pre farmy a majitelia domácností zbierajú obrázky špecifické pre domácnosť. Copii svoj výber zdôvodňujú.

Dôraz sa kladie na veľkosť ekonomiky, počet vyrobených produktov, špecifiká pracovných nástrojov a napokon na to, pre koho sa ten či onen produkt vyrába.

Galina Rudenko
Zhrnutie otvorenej lekcie kreslenia v seniorskej skupine „Sú potrebné všetky profesie“

Cieľ

b: naučiť copii rozprávať príbehy scaune, kreslenie človeka.

Úlohy:

pokračuj v učení ťahať ľudí do pohybu.

Naučte sa skladať.

Pokračujte v upevňovaní vedomostí detí o typoch profesional.

Rozvíjať kompozičné Schopnosti farba cez celý list papiera, sprostredkovať proporálne a priestorové vzťahy medzi objektmi).

materialov:

Gvašové farby;

Kefy 2-3 veľkosti;

Listy papiera;

Vodou lui Pohare;

Papier a látky na obrúsky;

Paleta;

Ilustrácie zobrazujúce rôznych ľudí profesional(výber ilustrácií na zobrazenie pomocou multimediaálneho proiectra).

pohybovať sa lekcie

Učiteľka číta deťom báseň « Profesie» :

Možno nie je dostatok vedomostí

Ale môžeš snívať!

Asi budem lekar

Budem liečiť ľudí!

Budem cestovať všade

A zachráňte choré copii!

Čoskoro budem vojakom

Alebo len pilot - eso!

Ako obyčajný hrdina

Ochranim ťa!

baletka a speváčka

Vždy som sníval o tom, že sa ním stanem!

Aby ste sa pekne obliekli

Spievajte a tancujte pre vás!

Som slávny umelec

určite budem.

Mám záujem o kreslenie,

Veľmi vzrušujúce!

Som učiteľka školy

La naiba vedomosti deťom!

Copii budú mať zo mňa radosť

Hovorím vám to určite!

No vrátim sa sem!

Láskavý, pozorný

A vždy reagovať

Stane sa zo mňa vychovávateľka!

Chlapci, poďme sa s vami hrať!

Pripomeňme si, čo ešte profesie, ktore poznáte, okrem tých, ktore odzneli v básni, prezraďte nám, pre koho pracujú vaše mamy a ockovia.

Hra: „Nazov povolanie» .

(Učiteľ zasa hodí loptu. Dieťa, ktore loptu chytí, zavolá jednu z profesional. Ak je pre dieťa ťažké odpovedať, učiteľ urobí hádanku, pomôže odpovedať).

Napriklad: „Basne sú hádankami profesional» .

Bliká mi semafor, zvíťazí zákerný oheň

On vie, že som. Zece, cine sa volá...

(Šofer.) (hasič)

Pred prácou je poľovníkom, nábytkom, chlebom a uhorkami

Denno-denne s hoblíkom. Predávajú nás...

(Tesar.) (Predajcovia)

Nevyrieši choré problem, vie to určite copii:

Všetci pacienti budú liečení. Jedlo je veľmi chutne…

(Dr.) (kuchari)

Natiahnute plátno, farby, statív - včera som to dal

Maľuje obraz zo života...Päť injekcií.

(Maliar) (Zdravotna sestra.)

S ťažkou taškou obchádza oblasť, každý obyvateľ domu vie -

Vkladá nám listy do krabice... Postavil tento dom.

(poștal) (Staviteľ.)

Výborne! vymenoval si ich toľko profesional. Teraz nakreslíme týchto ľudí profesional.

- Budeme maľovať farbami(cvas). Najprv sa však pozrime, čo môžeme kresliť obrázky, aké atribúty sú potrebné pre ľudí toho či onoho profesional.

(Učiteľ ukazuje ilustrácie na multimediálnom proiectre. Venuje pozornosť vzhľadu, polohe tela, polohe rúk - do strán, ohnuté, zdvihnuté nahor, aké oblečenie ľudia nosia v závislosti od ich profesional).

Nezabudnite na paletu, aké farby je potrebné zmiešať, aby ste získali ružovú alebo telovú farbu na maľovanie ľudského tela.

Children sa pustia do práce. Podľa potreby učiteľ pomáha tým deťom, ktoré pomoc potrebujú.

Výsledok lekcie.

Aké úžasne kresby maľovane.

Zozbierajme ich do jednej veľkej knihy, ktorú nazývame „Všetky profesie sú potrebne, všetky profesie sú dôležité».

(Učiteľ urobí knihu a doplní ju básňami).

Supraveghere publică:

Telesná výchova v prírode v prípravnej školskej družine „Všetky povolania sú dôležité, všetky povolania sú potrebné“ Telesná výchova v prírode v prípravnej školskej družine Téma: "Všetky povolania sú dôležité, všetky povolania sú potrebné." Cieľ. Pin v hre.

Cieľ: 1. Rozšíriť u detí chápanie rôznych profesií, špecifických pracovných činností. 2. Vytvorte zovšeobecnený concept povolania.

Abstrakt záverečnej vzdelávacej activity v strednej skupine „Všetky profesie sú dôležité, všetky profesie sú potrebné“ Zhrnutie organizovaných vzdelávacích aktivít v strednej skupine Téma „Všetky profesie sú potrebné, všetky profesie sú dôležité“ Vzdelávacia integrácia.

Sinopsa komplexnej lekcie o oboznamovaní sa s vonkajším svetom v strednej skupine „Všetky profesie sú potrebné, všetky profesie sú dôležité“ Integrácia vzdelávacích oblastí: vedomosti, komunikácia, práca, umelecká tvorivosť. Obsah program: Edukačný:.

Sinopsa GCD v prípravnej školskej skupine "Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité" Tema: „Všetky povolania sú potrebné – všetky povolania sú dôležité“ Veková skupina: príprava na školu Vzdelávacia oblasť: kognitívny rozvoj.

Sinopsa GCD v strednej skupine "Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité" Zhrnutie GCD v strednej skupine na tému: "Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité." Úlohy: rozšíriť predstavy predškolákov o druhoch.

Načítava...Načítava...