Kreslenie na tému profesie matiek prípravnej skupiny. Plán priamo vzdelávacích aktivít s deťmi prípravnej skupiny Téma: „Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité“ plán hodiny kreslenia (prípravná skupina

Organizovanie času

Deti spolu s učiteľom stoja v kruhu.

Vymyslel niekto jednoducho a múdro

Pozdravte pri stretnutí:

Dobré ráno!

Dobré ráno! - slnko a vtáky.

Dobré ráno! - usmievavé tváre.

Nech sa každý stane láskavým, dôverčivým,

A dobré ráno trvá až do večera.

Chlapci, dnes sa k nám prišli hostia pozrieť na našu prácu. Zaželajte im dobré ráno.

Čítanie básne „Čím sa chcete stať, deti?“.

Chlapci, včera večer som si doma prezeral knihy pre deti a videl som zaujímavú báseň „Čím sa chcete stať, ste deti?“. Naozaj som vám to chcel prečítať. Počúvaj prosím.

Čím chcete byť, deti?

Odpovedzte nám rýchlo!

Chcem byť vodičom.

Noste rôzne bremená.

Snívam o balete.

Radšej ho na svete nemať.

Chcem byť skvelým lekárom.

Každého budem liečiť liekmi.

Veľmi chutné, ako cukríky.

Jedol to - neexistujú žiadne choroby!

Vo farbách nemám čaj.

Snívam o tom, že sa stanem umelcom.

Objednajte mi portrét.

Urobím to, nepochybne!

Ste so mnou, priatelia, nehádajte sa,

Chcem byť číslo jedna v športe.

Streliť puk je pre mňa maličkosť,

Hrám za Spartak!

Chcem sa stať klaviristom.

Úžasný umelec.

Hudba ma sprevádza od detstva

Milujem ju z celého srdca.

Snívam stať sa

Vychovávateľ detí.

Spievajte, chodte, hrajte sa s nimi.

Oslávte narodeniny.

- Chlapci, o čom je podľa vás táto báseň?

čo je povolanie? Profesia je biznis, ktorý človek robí každý deň. Prospieva všetkým ľuďom.Výber povolania je náročný a zodpovedný krok. Ak má človek rád svoju profesiu, môže dosiahnuť veľký úspech vo svojej práci. Profesií je veľa a všetky sú iné a potrebné a každé treba špeciálne vyučiť.

Kolotočová hra (s loptou)

A teraz navrhujem hrať hru "Hádaj kto?"

Má vlasy (kto?) ... kaderník.
Váži, rozbíja šek ... predajca.
Pripravuje jedlo ... varí.
Zametanie dvora ... školník.
Robí očkovanie ... zdravotná sestra.
Píše obrázky ... umelec.
Učí deti v škole ... učiteľ.
Lieči chorých ľudí ... lekár.
Stavia domy ... staviteľ.
Lieči zvieratá...veterinárny lekár.
Pestuje stromy ... záhradník.
Píše knihy ... spisovateľ.
Doručovanie novín ... poštár.
Šitie odevov ... krajčírka, krajčírka.
Lietanie vo vesmíre... astronaut.
Opravy čižiem ... obuvník.
Riadi auto ... vodič, vodič.
Spieva piesne ... spevák.
Ovláda lietadlo ... pilot.
Riadi vlak ... rušňovodič.

Hra „Skúste uhádnuť povolanie“

Chlapci, na svojich stoloch máte obrázky zobrazujúce rôzne predmety práce potrebné na to, aby ľudia pracovali v určitej profesii, skúste uhádnuť povolanie.

Telesná výchova "Profesie"

Kuchár varí kašu.

Krajčírka šije plášť.

Lekár lieči Mashu.

Kováč kuje oceľ.
Drevorubači sekajú.
Stavať majstrov.
Čo sa bude robiť
Naše deti?

Praktická práca.

Na zemi je veľa profesií

A každý je dôležitý.

Rozhodni sa, priateľ môj, kým budeš.

Veď život máme len jeden.

Chlapci, premýšľali ste niekedy nad tým, čím by ste sa chceli stať?

Čo vás priťahuje na tomto povolaní?

Dnes budete kresliť, čím chcete byť, keď vyrastiete.

Premýšľajte o tom, čo a ako budete na svojom hárku zobrazovať, aby sme pri pohľade na vašu kresbu uhádli, aké povolanie ste si vybrali. Rozhodnite sa, ako najlepšie usporiadať list papiera. (Pripomínam spôsoby kreslenia jednoduchou ceruzkou, maľovanie cez kresbu farebnými ceruzkami. O tom, čo sa dá zobraziť, hovorím individuálne).

Zhrnutie lekcie.

Aké úžasné obrázky si nakreslil.

Zozbierajme ich do jedného veľkého albumu, ktorý nazveme „Kým chcem byť“ (Učiteľ robí album)

Reflexia

čo sme dnes robili?

Čo sa vám na lekcii páčilo?

Synopsa integrovanej vyučovacej hodiny v skupine príprava na školu. Téma GCD: "Každá profesia je potrebná, každá profesia je dôležitá!"

CIEĽ: rozšíriť chápanie detí o práci ľudí v rôznych profesiách. ÚLOHY:

Návody: precvičiť deti v schopnosti určovať názvy povolaní podľa náradia; v schopnosti dokončiť vety pomocou slov a fráz súvisiacich s určitou profesiou osoby; rozšíriť a aktivovať slovník na tému "Profesie"; vedieť sa rytmicky pohybovať podľa hudby.

vyvíja sa:

rozvíjať zvedavosť, všeobecné a jemné motorické zručnosti; rozvíjať priestorové reprezentácie u detí: vľavo, vpravo, tam a späť.

Vzdelávacie: pestovať záujem a úctu k pracujúcim ľuďom, ich činnosti a ich výsledkom.

Vybavenie: magnetická tabuľa, obrázky znázorňujúce ľudí rôznych profesií, ich nástroje, volanty na hru, hárky papiera s úlohami, farby, štetce, poháre na vodu, IKT (diapozitívy na hry).

Aktivity: komunikatívne, hravé, motorické.

Prípravné práce: rozhovory „Povolanie našich matiek a otcov“, čítanie V. Majakovského „Kto má byť?“, E. Permyak „Práca matky“, hry, hádanky.

Metódy a techniky: rozhovor, výtvarné slovo, aktivizácia samostatného myslenia detí, herné cvičenia, vizualizácia, využitie IKT.

Priebeh lekcie:

1. Úvodná časť.

Chlapi, ráno vás rodičia priviedli do škôlky, ale kam ste išli? Pracovať. Vieš kde pracujú tvoji rodičia? Ako sa volajú ich profesie? Pracujem v materskej škole a moje povolanie je učiteľka. Prezraďte nám, kde pracujú vaši otcovia a mamy, aké majú povolania? (Odpovede detí). Keď vyrastiete, budete si musieť vybrať povolanie pre seba. Dnes si povieme niečo o niektorých profesiách.

  1. Hlavná časť.
  • Hra „Povedz mi slovo“

Bliká mi semafor, zvíťazí zákerný oheň
Vie, že ja... Ten, ktorého meno je...
(Šofér.) (hasič)

Pred prácou je poľovníkom, nábytkom, chlebom a uhorkami
Každodenne s hoblíkom ... Predávajú nás ...
(Tesár.) (Predajcovia)

Nevyrieši choré problémy, presne pozná deti:
Ošetrí všetkých chorých ... kŕmia sa chutne ...
(Doktor.) (kuchárky)

Natiahnuté plátno, farby, statív - včera som to dal
Maľuje obraz z prírody ... Päť injekcií ...
(Maliar) (Zdravotná sestra.)

Chodí po okolí s ťažkou taškou, Každý obyvateľ v dome pozná

Vkladá nám listy do krabice ... Tento dom bol postavený ...
(Poštár) (Staviteľ.)

  • Hra „Hádaj, aké je povolanie človeka“

Prilba, hadica, voda - ... (hasič);

Volant, kolesá, cesta - ... (vodič);

Loď, vesta, more - ... (námorník);

Sekera, píla, klince - ... (tesár);

Obloha, lietadlo, letisko - ... (pilot).

  • Hra „Mysli, hádaj, nájdi“- Hádanky o nástrojoch. Treba uhádnuť a pomenovať povolanie, kto to k práci potrebuje. ( Obrázky pre povolania na magnetickej tabuli)

A teraz vám, chlapci, dám hádanky. Uhádnuté slovo bude znamenať predmet, ktorý sa používa v určitom povolaní, po uhádnutí hádanky mi poviete, v akom povolaní sa tento predmet používa.

Remeselníčka kráča

Na hodváb a chintz.

Aký malý je jej krok!

Volá sa to steh.

Nikdy nebude súhlasiť

Zbytočne klame.

Kto pozná majstra

Usilovný... (ihla) - krajčírka (krajčírka)

Tu je nádherné okno -

Mačka v nej uvidí mačku,

Pozrel sa z okna Barbos -

Je tam pes, ktorý vrtí chvostom.

Pozrel som sa – a v tej chvíli

V okne sa objavil muž.

Všetko rozmazané atramentom

Opuchnutý nos, čierne oči...

Porozmýšľaj trochu

Čo je toto okno? (zrkadlo) - Kaderník

Ak je dobre naostrený,

Reže všetko veľmi ľahko:

Chlieb, zemiaky, repa, mäso,

Ryby, jablká a maslo (nôž) - Cook

Veľmi rád deti

Studený obal.

Chlad, zima

Dovoľ mi ťa raz olízať (zmrzlina) - Predavač

Do autobusu priniesli zemeguľu!

Ukázalo sa, že je to ... (globe) - Učiteľ

Uverím s dlhým krkom,

Zoberiem ťažký náklad,

Kde si objednajú, dám

Slúžim mužovi. (žeriav) -

Staviteľ

Aby cesta bola pre vás

Stal sa bezpečným

Deň a noc horia ohne -

Zelená, žltá, červená (semafor) - Policajt

Existujú sladké

Existujú horké

Ale potom je to veľmi potrebné,

Keď bolí hlava (tabletky) - Doktor

  • IKT "Čo je nadbytočné?"
  • Určite na snímkach extra nástroj pre profesie policajt, ​​lekár, hasič, učiteľ, umelec,
  • A teraz poďme snívať a vyskúšať si rolu dospelých profesií.

1) Pekár

Vstaneme, keď budeš spať

A preosejte múku na sito,

Dáme rozohriať rúru,

Ráno piecť chlieb.

Prstová gymnastika "Chlieb" - 2 krát

Do cesta sa zamiesila múka (stlačte a uvoľnite päste)

A z cesta sme slepili: (tlieskať rukami, plesnivieť)

Koláče a buchty, efektné tvarohové koláče (striedavo uvoľnite prsty oboch rúk, počnúc malíčkom)

Buchty a kalachi -

Všetko dáme piecť do rúry. (otvorené obe dlane)

Veľmi chutné! (hladkanie bruška)

2) Šofér

Kto zručne riadi auto -

Nie je to predsa prvý rok za volantom, však?

Mierne šuchotanie tesných pneumatík,

Kto nás vedie po meste?

Čo robí vodič? Čo potrebuje k práci? Čo by mal vodič vedieť?

Dynamická pauza „Jazdci v tréningu“

Predtým, ako sa na vodiča spoľahne, že prevezie ľudí alebo tovar, musí sa veľa naučiť. Naučte sa pravidlá cestnej premávky, naučte sa riadiť auto. Teraz sa ideme hrať na autoškolu. Predstavte si, že šoférujete auto, pozorne počúvajte úlohy a dokončite ich:

Poďme ďalej. Odbočujeme doľava. Zastavujeme. Poďme späť. Odbočujeme doprava. Zastavujeme. Vraciame sa do garáží – na naše miesta.

3) Umelec

Mám ceruzku, viacfarebný kvaš,

akvarel, paleta, štetec

a hrubý list papiera,

A tiež stojan na statív,

pretože ja .... (umelec)

Kreslenie „Nakreslite portrét“

4) Maliar

Nie je umelec, ale maliar

Nepretržite vonia

Podľa obrázkov nie je pán

Je majstrom stien!

Čo robí maliar? Čo potrebuje maliar k práci?

Tanečno-rytmická kompozícia "Malyary" (pieseň "Malyary")

5) Doktor

Nebojte sa pediatra

Neboj sa, upokoj sa

A samozrejme neplač

Je to len dieťa ... (lekár)

A aby sme boli zdraví – pomôže nám masáž.

Akupresúra

Trieť krídla nosa - jeden, dva, tri

A utrite si to pod nosom - raz, dva, tri.

Obočie je potrebné česať - jeden, dva, tri, štyri, päť;

Teraz si utri pot z čela - raz, dva.

Zaveste si náušnice na uši, ak nejaké máte.

Upevnite si vlasy sponkou - raz, dva, tri.

Nájdite gombík na zadnej strane a zapnite ho

Korálky treba vyskúšať, vyskúšať a nasadiť.

A tu zavesíme brošňu, viacfarebnú hniezdnu bábiku,

A tu sú náramky, krásne manžety.

Dievčatá a chlapci, pripravte si prsty.

Urobili tak dobrú prácu a krásne sa obliekli!

Zostáva potierať nohy a neochorieme!

  • Herné cvičenie „Ak ..“

Myslíte si, že všetky profesie sú dôležité?

A keby neexistovali lekári, potom ...

Keby nebolo kuchárov, tak...

Keby nebolo vodičov...

Ak by neexistovali stavitelia, potom ...

Keby nebolo učiteľov...

  1. Záverečná časť.

"profesie"

Je veľa ušľachtilých povolaní,

A užitočné a príjemné,

Kuchár, lekár, maliar, učiteľ,

Predajca, baník, staviteľ...

Nemenujem všetkých naraz.

Odporúčam pokračovať.

  • Aukcia profesií

(pamätajte na povolania, ktoré deti poznajú)

ALE herec, automechanik,

B balerína, bankárka, účtovníčka, knihovníčka

AT pedagóg, vodič, lekár, vojak

D dojička, dirigent, školník

OD zvárač, zámočník, inštalatér, sochár

M hudobník, zdravotná sestra, módny návrhár, maliar

T traktorista, tkáč

P kuchár, kaderník, pekár, poštár, predavač, hasič, krajčír, spevák, policajt

W krajčírka, baník, štukatér

Dnes sme si spomenuli na mnohé povolania, ale čím snívate, že budete, keď vyrastiete?

  • Detské príbehy.

Napríklad chcem byť ...., budem ....

Myslím, že vyrastieš

A nájdete niečo, čo sa vám páči!

Nizamova Leysan Madekhatovna,

vychovávateľka

MBDOU DS KV "žeriav"

Nový Urengoy

Integrácia vzdelávacích oblastí:

"vedomosti"

"komunikácia"

"čítanie beletrie"

"zdravie"

"socializácia"

Aktivity:

Komunikatívne

Motor

Vnímanie fikcie

Materiál a výbava: Námetové a zápletkové obrázky, obálky s rozdelenými obrázkami zobrazujúcimi ľudí s rôznymi profesiami, magnetická tabuľa, prezentácia "Profesie", karty s obrázkami ľudí s rôznymi profesiami, karty s obrázkami rôznych nástrojov.

Programové úlohy:

Vzdelávacie

Objasniť, rozšíriť a aktivovať slovnú zásobu na danú tému.

Precvičte si písanie popisných príbehov

Upevniť poznanie detí, že ľuďom v práci pomáhajú rôzne veci – nástroje.

Vzdelávacie

Naďalej orientovať deti v oblastiach ľudskej činnosti (veda, umenie, výroba a služby, poľnohospodárstvo), ich význame pre život dieťaťa, jeho rodiny, materskej školy a celej spoločnosti

Rozvíjať schopnosť počúvať a počuť otázku; schopnosť zovšeobecňovať; logické myslenie; záujem detí o proces spoločných aktivít; vizuálna pozornosť a vnímanie.

Vzdelávacie

Kultivovať záujem o triedy, formovať zručnosti spolupráce, vzájomné porozumenie.

Vzbudiť v deťoch záujem a úctu k ľuďom pracujúcim v materskej škole

Priebeh aktivity:

AT.: Ahojte chalani! Som veľmi rád, že ťa vidím. A dnes tu máme hosťa. Uhádnite hádanku a zistite, kto to je.

Ten je, samozrejme, najdôležitejší
Roztopašný nezbedník je vtipný.
Má na sebe veľký modrý klobúk
Nemotorný a zmätený. (Neviem)

deti: Neviem

AT.: správne.

Vstúpi Dunno do hudby, v rukách hrudníka strednej veľkosti.

Neviem: Dobrý deň! (utiera si čelo rukávom) Unavený som našiel túto hruď na mesiaci. Otvoril a pozrel sa na obsah. A tam nejaké obálky ničomu nerozumeli?! Myslel som, že som našiel poklady. Rozhodol som sa vám to priniesť. Môžeš pomôcť?

AT.: No, viete pomôcť?

Deti: áno, áno!!!

Dunno vytiahne prvú obálku a podá ju učiteľovi.

AT.:"Hádaj hádanky"

AT.: chlapci na to musíme ísť na obrazovku. Prečítam vám hádanku, ak odpoviete správne, na obrazovke sa objaví obrázok.

Interaktívna prezentácia. stiahnuť professions.pptx (275,26 kB)

Zobrazuje sa prezentácia „Profesie v hádankách“

Neviem: Výborne chlapci!

AT.: A poďme sa hrať.

Deti a neviem: Súhlasíme.

Mobilná hra "Kto potrebuje túto položku?"
(na koberci je ukazovátko, prútik, kniha, naberačka, volant, husle, kefa, vedierko, metla, stetoskop)
Deti sa pri hudbe pohybujú v kruhu. Hudba sa zastaví - deti vezmú predmety a povedia, kto potrebuje tento predmet.

Neviem: Mám ďalšiu obálku. (dá učiteľovi)

AT.: Hra "Zbierajte obrázok"

Pre túto hru musíte stáť vo dvojiciach. Neviem a ja rozdelíme rozdelené obrázky do každého páru a vy sa ich pokúsite pozbierať.

Zhrnutie lekcie v prípravnej skupine „Všetka práca je dobrá“

Softvérový obsah. Zovšeobecňovať a systematizovať predstavy detí o povolaniach; vzbudiť záujem o rôzne profesie, ukázať dôležitosť práce predstaviteľov akejkoľvek profesie pre život ľudí, viesť k uvedomeniu si potreby serióznej prípravy na zvládnutie akejkoľvek profesie, pestovať úctu k ľuďom - profesionálom, pocit hrdosti na pracujúcich ľudí .

Materiál. List od Dunna, fotografie zobrazujúce predstaviteľov rôznych profesií.

Prípravné práce. Informatívne rozhovory „Chlieb je hlavou všetkého“, „Ako je dobre v našej záhrade“, „Kto postavil nový dom?“, „Kým by ste sa chceli stať?“, „Povolanie mojich rodičov“, „Profesia budúcnosť". Učenie básničiek, hádaniek o povolaniach. Vymýšľanie hádaniek o povolaniach. Čítanie básne V. Majakovského „Kto má byť?“. Kreslenie na tému "Moje budúce povolanie."

Pokrok v lekcii

Vychovávateľ. Chlapci, dnes som dostal list od Dunna. (Ukazuje list.) V ňom vás Dunno žiada, aby ste mu pomohli: „Drahí chlapci! Neviem sa rozhodnúť, čím chcem byť, keď vyrastiem. Prosím, povedzte mi najlepšie povolanie. Tvoj neviem."

Vychovávateľ. No, pomôžme Dunno vybrať si najlepšie povolanie? Pozývam Vás na výstavu fotografií "Profesie". Pripomeňme si, čo sú povolania. (Deti určujú názvy povolaní z fotografií.)

Vychovávateľ. Aké ďalšie profesie poznáte? (Odpovede detí.) Vymenovali ste veľa povolaní. Sú nejaké povolania, o ktorých ste možno ani nepočuli. Zamyslite sa a povedzte, čo robí človek, ktorý pracuje ako pastier sobov? Zmeelovo? Včelár? Konštruktér? Navrhovateľ? Žeriavnik? Ochranka? atď. (Odpovede detí.) Správne! Nie je ťažké uhádnuť, pretože už samotné slovo má náznak a je ľahké uhádnuť, čo človek robí. Existujú však povolania, ktoré potrebujete vedieť, ale podľa názvu sa nedá odhadnúť, čo človek robí. Skúste pomenovať takéto povolania. (Odpovede detí.) Čo myslíte, akú prácu robí dizajnér? Právnik? manažér? Predák? (Odpovede detí.)

Hra „Koho domácnosť je väčšia“

Cieľ. Naučte deti rozlišovať medzi farmou a domácnosťou; upevniť vedomosti o profesii farmára.

Materiál. Dva obrazy 20x30 cm zobrazujúce farmu a domácnosť. Objektové obrázky s atribútmi farmy a domácnosti.

Priebeh hry

Deti sú rozdelené do dvoch tímov: majitelia farmy a majitelia domácnosti, pred nimi sú veľké obrázky.

Na stoloch sú rozložené obrázky predmetov pre poľnohospodárstvo a domácnosti. Majitelia fariem zbierajú obrázky špecifické pre farmy a majitelia domácností zbierajú obrázky špecifické pre domácnosť. Deti svoj výber zdôvodňujú.

Dôraz sa kladie na veľkosť ekonomiky, počet vyrobených produktov, špecifiká pracovných nástrojov a napokon na to, pre koho sa ten či onen produkt vyrába.

Galina Rudenko
Zhrnutie otvorenej lekcie kreslenia v seniorskej skupine „Sú potrebné všetky profesie“

Cieľ

b: naučiť deti rozprávať príbehy kreslenie, kreslenie človeka.

Úlohy:

pokračuj v učení ťahať ľudí do pohybu.

Naučte sa skladať.

Pokračujte v upevňovaní vedomostí detí o typoch profesií.

Rozvíjať kompozičné schopnosti farba cez celý list papiera, sprostredkovať proporcionálne a priestorové vzťahy medzi objektmi).

materiálov:

Gvašové farby;

Kefy 2-3 veľkosti;

Listy papiera;

Poháre s vodou;

Papier a látky na obrúsky;

Palety;

Ilustrácie zobrazujúce rôznych ľudí profesií(výber ilustrácií na zobrazenie pomocou multimediálneho projektora).

pohybovať sa lekcie

Učiteľka číta deťom báseň « Profesie» :

Možno nie je dostatok vedomostí

Ale môžeš snívať!

Asi budem lekár

Budem liečiť ľudí!

Budem cestovať všade

A zachráňte choré deti!

Čoskoro budem vojakom

Alebo len pilot - eso!

Ako obyčajný hrdina

Ochránim ťa!

baletka a speváčka

Vždy som sníval o tom, že sa ním stanem!

Aby ste sa pekne obliekli

Spievajte a tancujte pre vás!

Som slávny umelec

určite budem.

Mám záujem o kreslenie,

Veľmi vzrušujúce!

Som učiteľka školy

Dám vedomosti deťom!

Deti budú mať zo mňa radosť

Hovorím vám to určite!

No vrátim sa sem!

Láskavý, pozorný

A vždy reagovať

Stane sa zo mňa vychovávateľka!

Chlapci, poďme sa s vami hrať!

Pripomeňme si, čo ešte profesie, ktoré poznáte, okrem tých, ktoré odzneli v básni, prezraďte nám, pre koho pracujú vaše mamy a ockovia.

Hra: "Názov povolanie» .

(Učiteľ zasa hodí loptu. Dieťa, ktoré loptu chytí, zavolá jednu z profesií. Ak je pre dieťa ťažké odpovedať, učiteľ urobí hádanku, pomôže odpovedať).

Napríklad: „Básne sú hádankami profesií» .

Bliká mi semafor, zvíťazí zákerný oheň

On vie, že som. Ten, kto sa volá...

(Šofér.) (hasič)

Pred prácou je poľovníkom, nábytkom, chlebom a uhorkami

Denno-denne s hoblíkom. Predávajú nás...

(Tesár.) (Predajcovia)

Nevyrieši choré problémy, vie to určite deti:

Všetci pacienti budú liečení. Jedlo je veľmi chutné…

(Doktor.) (kuchári)

Natiahnuté plátno, farby, statív - včera som to dal

Maľuje obraz zo života ... Päť injekcií.

(Maliar) (Zdravotná sestra.)

S ťažkou taškou obchádza oblasť, každý obyvateľ domu vie -

Vkladá nám listy do krabice... Postavil tento dom.

(poštár) (Staviteľ.)

Výborne! vymenoval si ich toľko profesií. Teraz nakreslíme týchto ľudí profesií.

- Budeme maľovať farbami(kvaš). Najprv sa však pozrime, čo môžeme kresliť obrázky, aké atribúty sú potrebné pre ľudí toho či onoho profesií.

(Učiteľ ukazuje ilustrácie na multimediálnom projektore. Venuje pozornosť vzhľadu, polohe tela, polohe rúk - do strán, ohnuté, zdvihnuté nahor, aké oblečenie ľudia nosia v závislosti od ich profesií).

Nezabudnite na paletu, aké farby je potrebné zmiešať, aby ste získali ružovú alebo telovú farbu na maľovanie ľudského tela.

Deti sa pustia do práce. Podľa potreby učiteľ pomáha tým deťom, ktoré pomoc potrebujú.

Výsledok lekcie.

Aké úžasné kresby maľované.

Zozbierajme ich do jednej veľkej knihy, ktorú nazývame „Všetky profesie sú potrebné, všetky profesie sú dôležité».

(Učiteľ urobí knihu a doplní ju básňami).

Súvisiace publikácie:

Telesná výchova v prírode v prípravnej školskej družine „Všetky povolania sú dôležité, všetky povolania sú potrebné“ Telesná výchova v prírode v prípravnej školskej družine Téma: "Všetky povolania sú dôležité, všetky povolania sú potrebné." Cieľ. Pin v hre.

Cieľ: 1. Rozšíriť u detí chápanie rôznych profesií, špecifických pracovných činností. 2. Vytvorte zovšeobecnený koncept povolania.

Abstrakt záverečnej vzdelávacej aktivity v strednej skupine „Všetky profesie sú dôležité, všetky profesie sú potrebné“ Zhrnutie organizovaných vzdelávacích aktivít v strednej skupine Téma „Všetky profesie sú potrebné, všetky profesie sú dôležité“ Vzdelávacia integrácia.

Synopsa komplexnej lekcie o oboznamovaní sa s vonkajším svetom v strednej skupine „Všetky profesie sú potrebné, všetky profesie sú dôležité“ Integrácia vzdelávacích oblastí: vedomosti, komunikácia, práca, umelecká tvorivosť. Obsah programu: Edukačný:.

Synopsa GCD v prípravnej školskej skupine "Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité" Téma: „Všetky povolania sú potrebné – všetky povolania sú dôležité“ Veková skupina: príprava na školu Vzdelávacia oblasť: kognitívny rozvoj.

Synopsa GCD v strednej skupine "Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité" Zhrnutie GCD v strednej skupine na tému: "Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité." Úlohy: rozšíriť predstavy predškolákov o druhoch.

Načítava...Načítava...